Фінська сауна

Сауна – традиційна фінська лазня – відома практично в усьому світі. Для фінів сауна – поняття священне, це місце, де панує спокій, тут не можна сваритися і з’ясовувати відносини. “У гніві розсіюється пара”, – стверджують фіни. А сухий пар – це саме те, що відрізняє сауну від російської та турецької бані.

Пар освіжає тіло і заспокоює душу. Дерево, виділяючи корисні аромати, посилює терапевтичний вплив сауни на здоров’я людини.

Основним профілактичним чинником в сауні є звичайно ж тепло. Причому, у відмінності від інших теплових процедур, тепло в сауні діє комплексно, практично на всі органи і системи організму.

Перебування в лазні або сауні дозволяє прогріти не тільки верхні шари шкіри, але і внутрішні органи. При тривалому прогріванні капіляри і крупні судини розширюються, що приводить до активізації кровотоку і інтенсивного виведення продуктів обміну (шлаків) з організму. Внутрішні органи омиваються свіжою, насиченою киснем, кров’ю, що значно покращує їх роботу. Сауна завдає благотворного впливу і на кістково-м’язову систему. Глибоке прогрівання сприяє розслабленню м’язів, які в повсякденному житті знаходяться в постійній напрузі. Особливо це актуально для м’язів спини розташованих в районі поясниці і хребта. М’язова напруга в цих областях нерідко перешкоджає нормальному кровообігу, що вкрай негативно позначається на міжхребетних хрящових дисках. А забезпечення нормальної циркуляції крові дозволяє знизити ризик виникнення остеохондрозу і зберегти їх еластичність.

І в решті-решт, сауна просто дарує гарний настрій.

Партеся на здоров’я!

sauna_03 sauna_08 sauna_13